Drzwi ppoż, Stolarka okienna, stolarka ognioodporna <h1>Drzwi ppoż, Stolarka okienna, stolarka ognioodporna</h1> <h2>konstrukcje aluminiowe systemy okienne stolarka okienna stolarka aluminiowa ściany osłonowe ściany strukturalne drzwi aluminiowe zabudowy wewnętrzne aluminiowe fasady zadaszenia aluminiowe dealer Metalplast wiatrołap Algem Service montaż stolarki pcv montaż elewacji</h2>

Stolarka przeciwpożarowa

Drzwi ppoż, Stolarka okienna, stolarka ognioodporna

Wymagania i klasy przeciwpożarowe Jednym z podstawowych wymagań stawianych przez prawo budowlane jest bezpieczeństwo przeciwpożarowe. Spełnienie tych wymagań polega na ograniczeniu powstawania i rozprzestrzeniania się ognia w budynkach i na budynki sąsiednie oraz możliwości opuszczenia budynku przez znajdujące się w nim osoby. Powoduje to konieczność wydzielenia stref pożarowych budynku, do czego wykorzystuje się przegrody przeciwpożarowe, zapewniające powstrzymanie rozprzestrzeniania się ognia.

Znajdująca się w naszej ofercie stolarka przeciwpożarowa posiada odporność ogniową w klasie EI30 lub EI60, co oznacza szczelność ogniową czyli zapobiega przedostawaniu się płomieni i izolacyjność ogniową oznaczającą ograniczenie przepływu energii cieplnej przez odpowiednio 30 i 60 minut. Dymoszczelność w klasie S30 oznacza zapobieganie przedostawania się dymu przez 30 minut.

Wyposażenie dodatkowe
Stolarka przeciwpożarowa może być wyposażona w różnego rodzaju dodatki tj.:

  • zamek z dźwignią antypaniczną umożliwiającą ewakuację w czasie pożaru,
  • trzymacz drzwiowy,
  • regulator kolejności otwierania drzwi 2-skrzydłowych.
Copyright © 2007 Algem Service. Wykonanie i utrzymanie WizjaNet
Strona kojarzona z: Drzwi ppoż, Stolarka okienna, stolarka ognioodporna